Menu

Huoneet ja henkilöt


Poista Huone

Huone

Aikuisia

Lapsia (3-15 v)

Lapset 3-15v nukkuvat lisävuoteessa

Lapsia (0-2 v)


1
2
3
4
5
6
7
8
+ Lisää lapsia (0-2 v)

+ Lisää huone
Kirjaudu ja varaa
Asiakasomistajan edut saat käyttöösi kirjautumalla verkkosivuillemme S-käyttäjätililläsi.
Kirjaudu sisään
Näin voit varata huoneita S-Card-asiakkaana sekä tarkastella ja päivittää omia tietojasi.

Original Sokos Hotel Vaakuna, Hämeenlinna

Original Sokos Hotel Vaakuna, Hämeenlinna - Suomen onnellisin järvihotelli!

Original Sokos Hotel Vaakuna on originelli Sokos Hotelli, jossa huokuu vahvasti aitous, onnellisuus, iloisuus ja rentous. Hotelli on "onnellisten ihmisten hotelli ja ravintola järven rannalla".

Hotellissa sinulla on mahdollisuus rauhoittua Vanajaveden äärellä, kävellä tai pyöräillä upeaa rantareittiä tai vaikka lähteä melomaan ja nauttimaan upeasta luonnosta. Talvisin henkeä salpaava järvimaisema saa pysähtymään. Kesäisin voit tuntea järven tuulahduksen terassillamme, josta järveen on matkaa terassin kaiteen verran.

Hotellin uniikki ravintola on nimeltään Le Blason, joka on ranskaa ja tarkoittaa vaakunaa. Ravintola panostaa vahvasti erittäin laadukkaisiin raaka-aineisiin, rehellisiin makuihin ja yhdessä syömiseen.

Tervetuloa onnelliseen Hämeenlinnan Vaakunaan!

location
Possentie 7 13200, Hämeenlinna
Possentie 7
13200, Hämeenlinna
parking
puhelin
+358201234636 hinnat 0,0835 €/puhelu + 0,1669 €/min
fax
+35835581600

Asiakaspalautteet

Perheemme viihtyi täällä niin hyvin, että olisimme voineet jäädä tänne asumaan.

Ihana näköala, tilava ja mukava huone, hyvää ruokaa. Kiitos hotellin henkilökunta. Kiitos Hämeenlinna

Lapsen postikortti > best hotel ever > Paras hotelli ikinä

Hyvä ja rauhallinen hotelli jonne on helppo tulla ja saada oma auto parkkiin. Huoneet tilavat, siistit ja ilmastointi. Hotellista hienot maisemat ja voi kävellä rantaa pitkin katsomaan nähtävyyksiä (linna). Aamupala todella maittava ja huomioi hyvin erikoisruokavaliot. Kirjautuminen ja poislähtö tehty 

Vastaanotossa kauniisti huomioitiin toiveemme saada hautajaiskukkamme kylmiöön odottamaan seuraavan päivän tilaisuutta. Kukat, jotka olivat sellofaaniin pakattuna, säilyivät näin kauniina isäni siunauksen ja hautaamisen ajan. Arvostan kovasti tätä henkilökohtaista palvelusta. Järvimaisema oli kaunis ja huone pysyi miellyttävän viileänä huolimatta 27 asteen tukahduttavan kuumasta ulkoilmasta. Aamiainen oli kattava, puuro maukasta ja leipä rapean tuoretta.

 

The view was wonderful!! Room was cute and clean, beautiful color. We really enjoyed our 2 nights stay. Warm-heart people in town gave us much help. Thank you so much!

Netistä poimittua

Lue matkablogista, kuinka Hämeenlinnan Vaakunassa sujuu lapsiperheen loma

Kiitos yhteistyöstä ja aivan mahtavasta huoneesta ja majoituskokemuksesta!

 

linkin: https://lapsennimi.com/2019/07/hameenlinna-lapsille/