

Ryhmällä päiväksi Muumimaailmaan - tai kahdeksi!
Tule Muumimaailmaan, tuttujen satuhahmojen tapaaminen on monelle lapselle kesän odotetuin hetki!
Varaattehan vierailuun Muumimaailmassa aikaa vähintään koko päivän verran, sillä Muumien sininen talo, Niiskun verstas, Teatteri Emman esitykset, Satupolku, uimaranta, Muumipapan laiva ottavat aikansa. Muumit ovat järjestäneet hauskaa ohjelmaa koko päiväksi. Ja tietysti koko Muumiperhe värikkäine ystävineen on paikalla. Muumimaailman pääsylippuun kuuluu kaksi Muuminäytelmää Teatteri Emmassa. Toinen esityksistä on musiikkinäytelmä, joka sopii kaikille katsojille iästä tai äidinkielestä riippumatta.
Lue 10 syytä ihastua sadunhohtoiseen Muumimaailmaan>>
Kesällä 2023 Muumimaailma on avoinna:
- 10.6.-30.6. klo 11-17
- 1.7.-31.7. klo 10-17.30
- 1.8.-20.8. klo 11-17
Majoittuessasi Turun Sokos Hotelleissa on liikkuminen Turusta Naantalin Muumimaailmaan helppoa, liikuitpa sitten julkisilla, omalla autolla tai yhteiskuljetuksella. Voit ostaa yksittäiset liput kätevästi ja nopeasti Muumimaailman verkkokaupasta, liput voimassa 2 peräkkäistä päivää sis. vierailupäivän Muuminäytelmä Teatteri Emmassa. Alle 2-vuotiaat veloituksetta.
Muumimaailma on mukana Visit Finlandin Sustainable Travel Finland -ohjelmassa.
Tutustu Muumimaailmaan tästä>>
Etsitkö ainutlaatuisia puitteita yksityistapahtumalle?
Tuo asiakkaasi, yhteistyökumppanisi, ystäväsi tai vaikkapa koko sukusi Muumimaailmaan. Tilat taipuvat mitä erilaisimpiin tarpeisiin ja osallistujamäärät voivat vaihdella muutamasta kymmenestä aina useampaan tuhanteen. Yksityistapahtuman järjestäminen Muumimaailmassa on helppoa ja mutkatonta. Tapahtuma voidaan järjestää sekä toimintakauden aikana että sen ulkopuolella. Kysy lisää Muumimaailmasta.
Pidätämme oikeuden muutoksiin.
MAJOITUS TURUSSA - kolme eri hotellivaihtoehtoa
Original Sokos Hotel Kupittaa, tutustu hotelliin>>
- moderni ja yllätyksellinen hotellivaihtoehto, lapsiperheen suosikkivalinta
- hotellissa ryhmille ja perheille erityisesti suositeltavat 84 huonetta, joissa divaani pedattavissa lisävuoteeksi (+ 49 divaanihuoneessa vielä lapsen lisävuodemahdollisuus)
- lisäksi seitsemän superior-huonetta, jossa parivuoteen lisäksi aukipedattava sohva kahdelle
Original Sokos Hotel Wiklund, tutustu hotelliin>>
- kaupunkilaisuuden keskiössä, Kauppatorin laidalla, laajat palvelut helposti saman katon alla
- hotellissa useita lisävuoteellisia huoneita sekä 4 kpl Quatro-huoneita, joissa majoitus tilavasti 4 henkilölle
Solo Sokos Hotel Turun Seurahuone, tutustu hotelliin>>
- yksilöllinen boutique-hotelli Turun keskustassa
- hotellissa 2 kpl Quatro-huoneita, jossa parivuoteen lisäksi kerrossängyt
Ryhmille (min. 10 hlö) suosittelemme myös puolihoito- ja ryhmämenujamme, kysy lisää myyntipalvelustamme.
Ryhmä- ja sopimushintaiset majoitus- ja ravintolavaraukset:
Myyntipalvelu, Turku, puh. 0300 870 040 (ma-pe 8.30-16.30)
Muumiliput ryhmille ja lisätiedot yksityistapahtumista:
Ryhmät (yli 10 hlö) voivat olla lippujen osalta yhteydessä suoraan Muumimaailman myyntipalveluun. Ota myös yhteyttä, mikäli haluat kuulla lisää yksityistapahtuman järjestämisestä Muumimaailmassa; myyntipalvelu@muumimaailma.fi tai puh. 02 511 1104.
Tarjous voimassa näissä hotelleissa
Original Sokos Hotel Kupittaa
Original Sokos Hotel Wiklund
Solo Sokos Hotel Turun Seurahuone
Edut S-Etukortilla



Jos haluat tehdä omistajahintaisia varauksia ja kerryttää Bonusta, kirjaudu ulos Oma S-Card -palvelusta.
Jos haluat tehdä varauksia S-Card-asiakkaana, kirjaudu ulos S-tunnuksilla ja kirjaudu Oma S-Card -palveluun.
S-Card palkintoyön varaaminen Pietarin hotelleihin ei valitettavasti ole mahdollista verkkopalvelussa. Ota yhteyttä myyntipalveluumme, puh +358 20 1234 600.