Jos haluat tehdä omistajahintaisia varauksia ja kerryttää Bonusta, kirjaudu ulos Oma S-Card -palvelusta.
Jos haluat tehdä varauksia S-Card-asiakkaana, kirjaudu ulos S-tunnuksilla ja kirjaudu Oma S-Card -palveluun.
S-Card palkintoyön varaaminen Pietarin hotelleihin ei valitettavasti ole mahdollista verkkopalvelussa. Ota yhteyttä myyntipalveluumme, puh +358 20 1234 600.
Original Sokos Hotel Villa
Original Sokos Hotel Villa on tunnelmallinen ja kodikas putiikkihotelli Tampereen sydämessä. Vanhaan viljamakasiiniin tyylikkäästi rakennetun hotellin jokainen huone on yksilöllinen. Design ja kädentaito ovat läsnä kaikkialla hotellissa: voit istahtaa esimerkiksi palkitulle Kola-tuolille tai RAR-klassikkokeinutuolille ja kääriytyä ihanan lämpimään käsinkudottuun torkkupeittoon. Hotelli Villa tarjoaa vierailleen pieniä elämänmakuisia nautintoja, ja siellä majoittuessasi voit nauttia myös vieressä sijaitsevan Solo Sokos Hotel Torni Tampereen monipuolisista palveluista. Villa onkin tarjonnaltaan pieni suuri hotelli.
Tervetuloa rentoutumaan ja ihastumaan Original Sokos Hotel Villaan!
33100 Tampere

Hotellin tiedot
Sisäänkirjautuminen
Aikaisintaan
15:00
Uloskirjautuminen
Viimeistään
12:00
Internet-yhteydet
Kaikissa huoneissa on käytössä veloituksetta langaton internet-yhteys.
Ilmastointi
Kaikissa huoneissa on jäähdyttävä ilmastointi.
Asiakaspalautteet
Viihtyisä huone, jossa uni maistui erinomaisesti, ystävällinen henkilökunta ja Mummon kammarin torkkupeitto huoneessa tekivät olon erittäin tervetulleeksi. Tänne tulen uudestaan.
Pieni ja idyllinen hotelli. Helppo kulkea kauppakeskukseen ja Torniin, jossa loistava aamupala. Keskustaan kävelee noin 10min. Tullaan uudestaan ihan varmasti!
Suosittelen lämpimästi. Henkilökunnan palvelu, hymy ei maksanu mitään! Makeat unet ja lämpöiset löylyt.
Laadukas hotelli, jossa kaikki tarvittavat palvelut saatavilla. Fiksu sijainti lähellä kaupungin keskustaa. Plussaa tasokkaista materiaalivalinnoista. Loistava aamiainen viereisen Hotelli Tornin alakerrassa. Suosittelen, ja majoitun varmasti uudelleen!
Henkilökunta iloista, huone siisti ja toiveeni huoneen sijainnista toteutettiin. Sijainti loistava. Varmasti tullaan toistekin. Naapurihotellin aamupala maukas ja riittävästi vaihtoehtoja.
Ihanan lämminhenkinen aulatila, jossa oli mukava viettää aikaa. Henkilökunta oli erittäin ammattitaitoista ja iloista. Huone oli kodikas. Sijainti on loistava ja Tornin puolelle helppo kulkeutua. Tulemme taatusti vieraiksi toistekin!
Useamman vierailun perusteella suosittelen lämpimästi. Rauhallinen, kiva hotelli, palvelu ensiluokkaista. Vakiohotelli meille aina kun käymme Tampereella.
Viihtyisä idyllinen hotelli, jossa ennenkin käynyt, ystävällinen palvelu! Sijaitsee lähellä Tampere-taloa.
Netistä poimittua
Huone miellytti molempien silmiä ja siinä kyllä kuvastuu suomalaisuus. Olen ollut tosiaan Suomesta pois lähemmäs viisi kuukautta, joten oli ihanaa nähdä vaaleaa puuta kokolattiamattojen sijaan. Voin sanoa, että omasta mielestäni hotellihuoneiden uudistus kannatti. Tälläinen raikas, minimalistinen tyyli hiveli kyllä silmää.
Koko Reise Reise - blogin arvostelun löydät täältä.
Ajankohtaista
S-Card-asiakkaille
Ravintolat

Original Sokos Hotel Villa Coffee Bar
Hotellin aulassa on virkistävän raikas, valkoisella sisustettu Coffee Bar, josta hyvän juoman lisäksi saa nyt myös pieneen nälkään sopivaa syötävää.
Grill it! Paja Tampere
Tampereen Tornihotellin Grill it! keskittyy laadukkaisiin ja suussa sulaviin pihviruokiin, mutta tarjolla on toki monipuolisesti myös muista ensiluokkaisista raaka-aineista valmistettuja herkkuja. Ravintolan keittiö onkin kohtaamispaikka selkeille skandinaavisille mauille ja erikoisemmille mausteille ympäri maailman. Ruokien omintakeisesta mausta vastaa keittiön aito ja rouhea puuhiiligrilli.
Ravintolan miljöönä toimivat 145 vuotta vanhat veturitallit, jotka luovat lämminhenkistä ja uniikkia tunnelmaa. Muun muassa veturitallien alkuperäiset tiilet ja muurattujen tiilipilarien komea olemus saa rehdin ruoan sekä viinin maistumaan entistä paremmalta. Ravintolan seiniä koristaa tamperelaisen seppämestari Jorma Dahlströmin käsin takoma teos, jossa on nähtävillä Tampereen koskimaisema ja tuttujen rakennusten siluetit.
Ravintolan numero: 010 786 0106 vastaa tiedusteluihin ravintolan aukioloaikoina.
Pöytävaraukset osoitteesta:
www.raflaamo.fi
tai
Tiedustelut ja varaukset :
Sokos Hotels Myyntipalvelu ma-pe klo 9-16 puh. 0300 870 030
(Lankapuhelimesta 0,0835 €/puhelu + 0,0702 €/min,
matkapuhelimesta 0,0835 €/puhelu + 0,1717 €/min)

Moro Sky Bar
Moro Sky Bar on rento ja tyylikäs näköalabaari Tampereen Tornihotellin 25. kerroksessa.
Morosta avautuu huikaisevat näkymät jokaiseen ilmansuuntaan yli Pyhä-, Näsi-, ja Iidesjärven aina Hervantaan asti. Puitteet ovat siis mitä parhaimmat rennolle yhdessäololle, hymylle ja puheensorinalle laadukkaiden drinkkien äärellä. Moro on kohtaamispaikka, jonne kaikki ovat tervetulleita – niin kaupunkilaiset kuin vierailijatkin, tutut ja tuntemattomat!
Moro Sky Bar on kunnianosoitus tamperelaisille olympiamitalisteille. Ravintola tarjoaa mielenkiintoisen tutkimusmatkan kaupungin urheiluhistoriaan ja tuo olympiamitalistien kautta tamperelaista urheilutarinaa eläväksi nykypäivän ihmisille. Kaupungin olympiamitalisteja kunnioitetaan mm. Sankareiden seinä -kuvagallerialla sekä Sankarin maljalla, joka on tarjolla ainoastaan kunkin olympiamitalistin syntymäpäivänä.
Ravintola on ikärajaton ennen klo 18, jonka jälkeen alaikäiset ovat tervetulleita vanhempiensa seurassa. Moroon ja 88 metrin korkeuteen sinut kuljettaa hissi suoraan Tampereen Tornihotellin aulasta.
Moro on palkittu Tripadvisorin Travellers' Choice 2020 -tunnustuksella.
Nähdään yläilmoissa - son siis Moro!

Paja Bar
Paja Bar on rento, konstailematon ja ronskin kodikas. Se on tribuutti Manserockille, joka on yksi Tampereen tunnetuimmista ja mielenkiintoisimmista ilmiöistä – ja juuri siksi tribuuttinsa ansainnut. Baarin miljöö on luotu yhteistyössä legendaaristen rock-kokoonpanojen kuten Popedan ja Eppu Normaalin kanssa.
Paja Barissa Rock-teema näkyy vahvasti seinillä: esillä on rockkareiden saamia tunnustuksia sekä esineistöä uran varrelta. Omaleimaista henkeä ovat olleet luomassa myös monet muut Tampereen legendaarisista kasvoista, muun muassa Juice, Jonne Aaron & Negative sekä Kummeli-ryhmä. Paja Barin oma CD-kokoelma, jolla viimeistään virityt rock-tunnelmaan, on tamperelaisen musiikkialan vaikuttajan Epe Heleniuksen kokoama. Lisäksi vierailla on mahdollisuus soittaa aitoja vinyylilevyjä levysoittimella tai Pajan jukeboxilla.
Paja Barin laajan juomavalikoiman helmiä ovat Pyynikin Käsityöläispanimon yksinoikeudella Tampereen Tornihotellille panemat oluet, Heijari, Pajavasara, Tenderi ja Viskuri, jotka ovat jo löytäneet polkunsa lukuisien nautiskelijoiden sydämiin.
Manserock on poikaa – Siispä hyvin voikaa!