Lokalbokningar
S-Card-inloggningen har ändrats
I fortsättningen loggar du in i vår tjänst med hjälp av S-gruppens identifieringsmetod som du har anslutit ditt S-Card-medlemskap till.
Vad är S-Card?
Om du vill göra bokningar till ägarpris och samla Bonus ska du logga ut ur tjänsten Mitt S-Card.
Om du vill göra bokningar som S-Card-kund, logga ut med dina S-koder och logga in i tjänsten Mitt S-Card.
Tyvärr går det inte att boka S-Card-bonusnätter på hotellen i Sankt Petersburg i webbtjänsten. Ta kontakt med vår försäljningstjänst, tfn +358 20 1234 600.
Original Sokos Hotel Vantaa
På grund av rådande omständigheter och den kraftiga nedgånen i efterfrågan behöver vi justera vår verksamhet. Situationen i Sokos Hotellen förändras kontinuerligt. Aktuell information finns här »
Original Sokos Hotel Vantaa är en nöjes- och mötesoas för tusen stämningar intill Dickursby järnvägsstation och Vetenskapscentrum Heureka. En unik restaurangvärld med fem olika restauranger har gjort hotellet till en populär träffpunkt. Hotellet har många välförsedda möteslokaler för små och stora möten samt för olika fester. Hotellets trivsamma bastuavdelning på översta våningen lämpar sig för olika kvällsevenemang för grupper i arbetets eller fritidens tecken. På detta hotell kan du inte undgå att trivas. Välkommen att prova oss!
01300 Vanda

Hotellets uppgifter
Incheckning
Tidigast
15:00
Utcheckning
Senast
12:00
Telekommunikation
Trådlös bredbandsförbindelse i alla rum.
Individuellt kylsystem
I 142 rum
Konferens- och festtjänster ›
Original Sokos Hotel Vantaa är ett populärt mötes- och festcenter i Dickursby i Vanda. Det finns 14 mötesrum för 10–240 personer. I alla mötesrum finns modern teknik. Tulisuudelma fungerar som beställningsrestaurang kvällar fram till kl. 22.00. I Tulisuudelma är det möjligt att ordna fester för upp till 500 personer.Kundrespons
Hotellrommet var rent, det var fint å ha mulighet til å koke kaffe/te, samt at rommet var romslig. Personalet var hyggelige. Frukost var god! Traveler (9/5/18)
.
Aktuellt
På väg till eller från Helsingfors-Vanda flygplats?
Original Sokos Hotel Vantaa ligger strax intill Dickursby station. Tågresan från hotellet till Helsingfors-Vanda flygplats tar bara sju minuter!Ge en upplevelse i present
Du väljer själv presentkortets värde och gåvomottagaren väljer på vilket Sokos Hotell han eller hon vill njuta av livet. Du kan köpa Sokos Hotels -presentkort på alla Sokos Hotell i Finland.
Med barn på Sokos Hotell
Bo bekvämt med barnen genom att boka en förmånlig extrasäng till rummet. Eller kanske barnen vill ha ett helt eget rum?
Vanda stadsmuseum
Alldeles intill Original Sokos Hotel Vanda finns Dickursby gamla station. Den hemtrevliga byggnaden inhyser varierande utställningar tillhörande Vanda stadsmuseum, vars teman anknyter till områdets historia under 10 000 år.För S-Card-kunder
Restauranger

Amarillo, Vanda
Stadens bästa Texmex och rockande barpartaj
Amarillo har sina rötter i hjärtat av Texas. Våra kockar har rest runt i Texas och suttit vid lägereldar på bägge sidorna av gränsfloden Rio Grande för att vi ska kunna servera dig den bästa texmexmaten på den här sidan av oceanen. Hamburgare, fajitas, bolillos, wings, ´dillas och andra läckerheter i Amarillostil som aptitretande och mättande portioner!

Night Vantaa
Nattklubben Night Vantaa, på det legendariska Hotell Vantaa mitt i stadens kärna, lanserade en ny raveupplevelse våren 2013. Finlands bästa DJ:n, splitternya lokaler, fantastisk personal och garanterat otyglat partyfolk ställer till med vilda fester varje veckoslut, sommartid även på onsdagar. Kom och festa loss!

Tulisuudelma
I Tulisuudelma lyssnar man på pop- och rockhimlens ljusstarkaste stjärnor, de bästa festbanden och vårt lands främsta schlagerartister. Här festas det till sent in på natten i gott sällskap. Tulisuudelma måste upplevas i verkligheten. Känslan går inte att beskriva. Kom till Tulisuudelma, musik är bäst när den är live.