Om du vill göra bokningar till ägarpris och samla Bonus ska du logga ut ur tjänsten Mitt S-Card.
Om du vill göra bokningar som S-Card-kund, logga ut med dina S-koder och logga in i tjänsten Mitt S-Card.
Tyvärr går det inte att boka S-Card-bonusnätter på hotellen i Sankt Petersburg i webbtjänsten. Ta kontakt med vår försäljningstjänst, tfn +358 20 1234 600.
Original Sokos Hotel Wiklund
Hotellalternativ för självständiga besökare med avslappnad och urban miljö
Vill du bo ostört mitt i staden? Få rå om dig själv på hotellet och göra det du känner för när du besöker Åbo? Boka ett rum på Original Sokos Hotel Wiklund!
Kompakta Original Sokos Hotel Wiklund är ett enkelt övernattningsalternativ för självständiga citysinglar som njuter av livet, kompisgäng som har festivalbesök på programmet och barnfamiljer som vill disponera sin tid på semestern själva.
En fördel är också att du övernattar ovanför ett varuhus. På Sokos Wiklund kan du under din hotellvistelse köpa allt du behöver som du helt enkelt inte haft tid att skaffa.
Original Sokos Hotel Wiklund är även ett ansvarsfullt hotellval. Hotellet har Green Key och Sustainable Travel Finland miljömärket .
20100 Åbo

Hotellets uppgifter
Incheckning
Tidigast
15:00
Utcheckning
Senast
12:00
Telekommunikation
Alla rum samt hotellets offentliga utrymmen har gratis trådlös internetuppkoppling för hotellgästerna.
Individual room cooling system
Samtliga rum har rumsspecifik luftkonditionering.
Färdanvisningar ›
Du kan välja bland två olika alternativ för gästparkering: Wiklund EuroPark och Turun ToriparkkiParkering ›
Du kan välja bland två olika alternativ för gästparkering: Wiklund EuroPark Priset för parkeringen är 16€/dygn. Med S-Card-arbetsresekort (rött eller svart) 12 €/dygn. Turun TORIPARKKI, där parkering betald till hotellet kostar 22 €/dygn. Fråga även efter specialpris på långtidsparkering (över 2 dygn).Kundrespons
Trevligt hotell med förnyade rum som är trivsamma och trendiga. Restaurangen i lobbyn var väldigt trivsam. Läget av hotellet var roligt eftersom det ligger i Åbos hjärta vid sidan av ett köpscentrum.
Vi hade en avkopplande minisemester. Stort tack för den härliga servicen som vi fick. Åbo är en vacker stad! Vi kommer definitivt att återkomma till hotellet.
Kundservicen i receptionen extremt vänligt, tack! Det var den bästa servicen jag fått av alla Sokos Hoteller som jag stannat i.
Rummet var rymligt och fräscht - jag uppskattade speciellt det fungerande badrummet.
Rummet var prydligt och hade lagom storlek. Frukosttiderna var bra och själva frukosten utrustad med god mat och glad personal.