Lokalbokningar
S-Card-inloggningen har ändrats
I fortsättningen loggar du in i vår tjänst med hjälp av S-gruppens identifieringsmetod som du har anslutit ditt S-Card-medlemskap till.
Vad är S-Card?
Kabinetter Neristan, Tankar och Halkokari tillsammans
Tre lika stora utrymmen på 60 m2 kan reserveras separat eller kombineras till ett större utrymme för att anpassa antal personer och tillställningens art.
Ett kabinett kan anpassas till 20-50 personer beroende på bordsform och -placering. Två sammanslagna kabinett (120m2) rymmer 40-80 personer och tre sammanslagna kabinett (180m2) 80-150 personer beroende på bordsform och -placering.
I konferenslokalerna finns förutom baskonferensutrustning också en bärbar dator, en stationär videoprojektor, trådlös internetförbindelse samt isvatten. I priset ingår också en konferensvärds eller -värdinnas tjänster. Även vid större evenemang har beaktats att presentationen hörs och syns också på de sista raderna. Förutom en stor filmduk framme i kombinationskabinettet finns videoprojektorer och filmdukar även på lokalens sidoväggar. I kabinettet finns även mikrofon och ljudåtergivningssystem.
Lämpliga bordstyper och maximalt antal personer i lokalen
Teater
130 pers.
Klassrum
80 pers.
Cocktail
150 pers.
Måltider, buffé
90 pers.
Läs mer och boka på internet
Du kan ta del av detta hotell på internet och göra en bokning enkelt och snabbt.
Läs mer och boka på internet