
Staycationin viettoon Lahteen
Solo Sokos Hotel Lahden Seurahuoneelle on livahdettu arkea pakoon jo 1890-luvulta lähtien. Hotellin vällyjen väliin on käpertynyt kuuluisia vieraita marsalkka Mannerheimista Ruotsin kuninkaallisiin. Myös sinä kuulut arvovieraisiimme, ja toivotamme sinut sydämellisesti tervetulleeksi meille hemmoteltavaksi.
Lahti on niin kulttuurin kuin liikunnankin kaupunki. Tutustu Sibeliustalon konserttitarjontaan, käy Kaupunginteatterissa, piipahda urheilumuseossa, shoppaile kaupungin liikkeissä ja nauti maailman paras korvapuusti Kahvila Karirannassa satamassa.
Liikunnan riemua tarjoavat muun muassa Kariniemenpuisto sekä Takkulan lenkkeily- ja luontopolut. Salpausselän kauniissa maisemissa lepäävät silmät ja sielu.
Unohtumattoman päivän päätteeksi on ihana vaipua nautinnolliseen uneen silkinpehmeisiin lakanoihin. Tätä on staycation! Saat unohtaa arjen ja nauttia omasta ajasta.