
S-Cardilaisena asioit Sokos Hotellien digipalveluissa S-käyttäjätilillä
Olemme siirtyneet käyttämään S-käyttäjätiliä kirjautumisessa sokoshotels.fi-verkkopalveluun sekä Sokos Hotels -mobiilisovellukseen. Samaan S-käyttäjätiliin voit halutessasi liittää sekä työmatkustajan kanta-asiakkuuden S-Cardin että asiakasomistajan S-etukortin tai voit luoda niille omat erilliset tilit käyttämällä eri sähköpostiosoitteita.
S-käyttäjätilin luominen
Kirjautuminen sähköpostilla
Pääset nyt kirjautumaan palveluihimme suoraan sähköpostiosoitteellasi verkkosivujen oikeasta yläkulmasta ihmishahmoa muistuttavasta ikonista valitsemalla "Kirjaudu". Kirjautuminen digipalveluihin tapahtuu syöttämällä sähköpostiosoite ja siihen toimitettava kirjautumiskoodi. Erillisiä käyttäjätunnuksia tai salasanoja ei sinun tarvitse enää muistaa. Verkkopalvelussa kirjautumiskoodi toimitetaan aina erikseen jokaisen kirjautumisen yhteydessä. Mobiilisovellukseen kirjaudut vain kerran ja sovellus on käytössäsi, kunnes päätät itse kirjautua sieltä ulos.
Kirjautuminen tekstiviestillä
Kysymyksiä?
Olethan yhteydessä, mikäli sinulla on S-Card-asiakkaanamme kysyttävää kirjautumisesta digipalveluihimme tai muusta kanta-asiakkuuteen liittyvästä asiasta. Palvelemme arkisin klo 9.00 – 16.00 puhelimitse 010 76 82777 (puhelun hinta 8,35 snt/puh + 12,09 snt/ min) tai voit lähettää meille viestin tästä
Kirjautumalla Sokos Hotels -sovellukseen voit tarkastella omia yhteystietojasi, tehdä huonevarauksia, käyttää Online Check-in ja Check-out –palveluita sekä katsoa tarkemmin kertyneitä ateriaetujasi ja S-pisteitäsi. Sokos Hotels -sovelluksessa käytössäsi on lisäksi sähköinen matkustajailmoitus sekä osassa hotellejamme myös mobiiliavain.