21.04.2018

Kuopiossa tapahtuu

Lämpimästi tervetulloo Suomen sydämeen eli Kuopioon! Kallaveden rannalla sijaitseva tuhansien makujen Kuopio on kaupunki, joka tanssii ja soi 365 päivää vuodessa kauniin vihreän luonnon ja aetojen immeisten keskellä. Kuopiossa aistit tapahtumien sielua silimien, suun ja koko kehon kautta.
 

Kuopion tapahtumista lisätietoja Kuopio-Tahko alueen matkailusivuilta sekä suoraan tapahtumien sivuilta:

Pakkassirkus 12.-27.1.2019

Satumainen Muumi-jääveistonäyttely 26.12.2018-25.8.2019

Finland Ice Marathon 20.-23.2.2019

Synty - Tarinoita ihmiseltä ihmiselle 15.03.2019

Kuopio Tanssii ja Soi 12.-18.6.2019

Kuopio Wine Festival 28.6.-6.7.2019

Kuopiorock 25.-27.7.2019

Kalpan jääkiekkopelit

Kuopion torimarkkinat

Kuopion Musiikkikeskus

Kuopion kaupunginteatteri