Sokos Hotels » Fritid » Helsingfors » Avec - lyx för par med en italiensk twist i Helsingfors


Avec - lyx för par med en italiensk twist i Helsingfors
1.1.-31.12.2012 dagligen
En citybreak med litet lyx för två med logi i det hemtrevliga och trivsamma Sokos Hotel Albert. Hotellet är beläget i "Design Distriktet", i närheten av många intressanta äffärer, i den trendiga stadsdelen Rödbergen, 5 minuters promenad från kärncentrum. En förmån på -10% erbjuds i Design distriktets medlemsaffärer. Mousserande vin & choklad serveras i hotellrummet vid check-in. Restaurang Papa Albert's antipasto tallrik med valda godheter samt ett vinglas kan avnjutas i Papa Albert, i hotellbaren eller i hotellrummet. Late Check-out på söndagar kl. 14.
Från 178 €/2 personer/dygn/superior rum
Inkluderar inkvartering i superior rum (rymliga rum i ny-renessansdelen), frukost, mousserande vin (37,5 cl/11,5 % eller ett alkoholfritt alternativ) och choklad i rummet, Restaurang Papa Albert's antipasto tallrik med valda godheter samt ett vinglas kan avnjutas i Papa Albert, i baren eller i hotellrummet samt sen utcheckning kl. 14 på söndagar.
Inkvartering: Sokos Hotel Albert, Helsingfors
Information och reserveringar:
Sokos Hotels Försäljningstjänst, tfn +358 20 1234 600, må-fr kl. 8-20
Frånpriset gäller fritidsresor och varierar beroende på det hotell och den dag du valt. Kontrollera priset då du bokar. Ägarkunder i S-gruppen får en rabatt på 9 €/rum/dygn. Begränsat antal paket.
Samtalspriser hittar du i kontaktuppgifter.
![]() |
![]() |
For reservation details please refer to the package. | |
Helsingfors
![]() |
Avec - lyx för par med en italiensk twist i Helsingfors |


